Sklik

Sklik je česká obdoba PPC systému Google provozovaný společností Seznam.cz. Sklik umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání na Seznam.cz a partnerských webech.

Vyhledávací část:

Inzeráty se zobrazují na vyhledavači Seznam.cz a ve výsledcích vyhledávání služeb Zbozi.cz, Firmy.cz, Sbazar.cz, Obrazky.cz nebo Seznam Encyklopedie. Reklamy Sklik se zobrazují nad a vedle výsledků vyhledávání.

Sklik reklama ve vyhledávání je velmi efektivní, protože umožňuje oslovit kvalitní uživatele, kteří aktivně vyhledávají konkrétní informace, výrobek nebo službu. Uživatelům se tak zobrazují inzeráty, které souvisí s tím, o co svým vyhledáváním projevují zájem.

Platíte za návštěvníka, který navštíví vaše stránky, ne za zobrazení inzerátu.

Obsahová část:

Je tvořena skupinou nejnavštěvovanějších webů českého internetu a více než 2 tisíc partnerských webů, které na svých stránkách zobrazují kontextovou reklamu .

Reklama Sklik se na webech Obsahové sítě zobrazuje v kontextu s obsahem dané stránky na základě tématického zaměření a analýzy výskytu klíčových slov v těle stránky. Kontextová reklama má obecnější charakter, je tedy vhodná pro oslovení širokého spektra uživatelů.

Platíte opět za návštěvníka, který navštíví vaše stránky, ne za zobrazení inzerátu.